1kap

Jučer smo u sklopu 6.kola I ŽNL Brodsko-posavske županije gostovali u Novoj Kapeli kod nogometnog kluba Slavonac i pogodcima Stjepana Markotića i Mateja Kneževića stigli do velike i prve pobjede u ovom rangu na gostujućem terenu. Sama uvertira u utakmicu nije baš prošla u nekom optimizmu jer smo put Kapele krenuli znatno oslabljeni iznenadnim izostancima Špionjaka i Dominkovića zbog bolesti te Zvonimira Karavidovića zbog obaveza, ali to kao da nam je dalo neku snagu i odgovornom i borbenom igrom stigli smo do važnih bodova.Sama utkmica nije mogla bolje početi za nas kada smo već na samom početku poveli s 1:0, a strijelac lijepog pogotka s ruba 16 metara je bio najmlađi na terenu Stjepan Markotić. Taj pogodak kao da nam je dao do znanja da se bodovima iz Kapele možemo ozbiljno nadati. Nakon našeg prvog pogotka domaćin je pokušao što prije poravnati rezultat što smo mu mi i omogućili nesmotrenom reakcijom u obrani i domaćem igraču nije bilo teško s 5m sprovesti loptu iza leđa vratara Ličanina. Kako smo i u najavi rekli da je kod ovako mlade ekipe prisutna oscilacija u igri to isto smo i doživjeli u prvom poluvremenu kada smo u nekoliko situacija malo nesmotreno i u strahu pravili greške. Nagrada za uložen trud došla je na naplatu pred sam kraj prvog djela kada je Matej Knežević nanizao nekoliko igrača domaće ekipe i ušao u kazneni prostor gdje ga dva obrambena igrača ruše, a jedan dira loptu i rukom i mladom sucu Krajnoviću nije preostalo ništa nego pokazati na najstrožu kaznu. Siguran realizator najstrože kazen bio je i sam iznuditelj Matej Knežević. U drugi dio utakmice ulazimo dosta opušteniji sa spoznajom da možemo parirati domaćoj ekipi. U drugom djelu smo bili dosta konkretniji gdje nam domaća ekipa nije ozbiljnije ugrozila gol i njihovi pokušaji da poravnaju rezultat sveli su se na slobodne udarce s kojima naš vratar nije imao ozbiljniji problema. Da smo u nekim situacijama bili smireniji mogli smo i ranije osigurati tri boda, ali kad se sve zbroji možda je ovako i slađe. Čestitamo domaćoj ekipi na fer i korektnoj utakmici, a našim dečkima sve pohvale za prikazanu igru i za velika tri boda.

Dobra utakmica u kojoj smo bili puno bolji i mislim da je pobjeda trebala biti izraženija. Domaćin je stvarao pristisak. Nedostajalo mi je nekoliko igrača, domaćinu se zahvaljujem na korektnoj igri. Strijelci su bili sedmnaestogodišnji Markotić i Knežević –  rekao je  trener Gundinaca Irfan Islami za portal sportalo.hr

NK Gundinci: Luka Ličanin, Nikola Tukara, Franjo Dominković, Leonardo Ličanin, Ivica Knežević, Maks Gagulić, Matej Knežević, Robert Kokanović, Mladen Tukara, Marko Tukara, Stjepan Markotić, još su igrali: Martin Mihić, Domagoj Užarević, Vinko Knežević, David Kovačević