1sensolor

Danas je na nogometnom igralištu "Jelas" pred oko 400 gledatelja odigran derbi utakmica između nogometnog kluba Gundinci i gostiju iz Sikirevaca.U prvom djelu utakmice gledali smo dosta izjednačenu utakmicu gdje se igra pretežno odvijala na sredini terena bez nekih ozbiljnijih prilika.Iako nismo vidjeli nešto ozbiljnijih prilika u prvom djelu mnogobrojna publika mogla je biti zadovoljna prikazanom igrom u kojoj nije nedostajalo trke i borbe za svaku loptu. U drugi dio ekipe ulaze isto dosta oprezno ali ključan detalj za samu utakmicu desio se u 52.minuti kada je sudac Havić dosudio prestrogo kazneni udarac za goste, a kad uzmemo u obzir da je takav ako i ne tezi prekrsaj i izglednija prilika bila u prvom djelu za nas također u kaznenom prostoru gdje je sudac samo odmahnuo rukama onda ovaj dosuđeni jedanajesterac koji je okrenuo cijelu utakmicu u drugom smjeru i koji je direktno utjecao na rezultat i šta se dalje dešavalo na terenu još više izazvao revolt kod mnogobrojne publike na igralištu. Koliko nas je taj jedanajesterac uzdrmao vidjelo se u sljedećih 10 minuta gdje gosti postižu još dva pogotka i ubijaju svaku nadu u našim dečkima koji nisu navikli na ovakve "igrice". Svi mi koji se i nešto kužimo u nogomet znamo kakav se jedanajesterac svira u derbijima kod rezultata 0:0, a ovaj je u najmanju ruku bio dvojben i sigurni smo da je on direktno utjecao na krajni rezultat. Nakon tih 10 crnih minuta kojih nemamo šta zamjerit našoj mladoj ekipi koja je na ovoj utakmici od 18 igrača u zapisniku imala njih 15 mlađih od 22 godine i svjesno smo se otvorili, a i pali psihički i gostima smo ostavljali sve više prostora u napadu.Čestitamo našim dečkima na velikoj borbi s dosta kvalitetnom ekipom iz Sikirevaca koja je sigurno jedan od glavnih kandidata za prvo mjesto. Imaju gosti veliki fond igrača i širu klubu što je u ovom djelu natjecanja jedan od bitnih faktora, a mi ćemo i dalje s našim dečkima da se "igramo" nogometa. Rezultat je trend, a ideal je vječan i mislim da smo na pravom putu i da moramo biti svim klubovima primjer da je rad s najmlađima budućnost nogometa na našim prostorima.

Utakmica izjednačena do nepostojećeg penala za Sikirevce, to moram naglasiti. -Nakon toga penala uvukla se velika nervoza među moje igrače pa smo popustili i primili pogotke. Do penala nije bilo šansi s obje strane, igra je bila izjednačena pa je taj penal usmjerio utakmicu – rekao je trener  Irfan Islami za sportalo.hr

Prvo poluvrijeme je bilo nerVozno i rastrgano. Loša predstava obje ekipe. Imamo dužu klupu pa smo u drugom dijelu spustili loptu na zemlju i pogocima Degmečića, Brankovića i Jurića slavili s 3:0. Čestitke mojim igračima, idemo dalje – riječi su trenera Sikirevaca Mate Nikolića