1ruscicapobjeda

Danas smo u sklopu 14. kola prve županijske nogometne lige gostovali u Ruščici kod nogometnog kluba Posavac gdje smo ostvarili pobjedu i više nego zasluženo odnijeli tri boda u Gundince. Sama utakmica nije najbolje krenula za nas i već na samom početku domaćin dolazi do prednosti, a pogodak je pao nakon jednog ubačaja sa poludistance kada je prvo Dario Stažić izbacio loptu sa same gol linije ali ona se odbija opet do jednog domaćeg igrača koji iz ponovljenog ubačaja pronalazi svog suigrač koji pogađa glavom neobranjivo za 1:0. Kakvu smo utakmicu gledali danas pokazuje i ovaj detalj da su ovo bili jedini udarci domaće ekipu u okvir naših vrata, a kad bi uzeli u obzir posjed lopte isti bi bio debelo u našu korist. Teško je igrati protiv ekipe koja se brani sa deset igrača iza lopte i u prvom poluvremenu nismo pronalazili riješenje za probijanje tog bloka. Uz dosta invidualnih pokušaja prolazka kroz domaću obranu stvorili smo nekoliko prilika ali bez precizne završnice. Jedan takav invidualni pokušaj Karla Kokanovića nedozvoljeno je spriječio domaći branić i sudac je opravdano pokazao na najstrožu kaznu, a siguran realizator je bio Zvonimir Karavidović. Ono što nam je falilo u prvom djelu, a to su udarci iz zone šuta smo nadomjestili u drugom djelu i iz jednog takvog Zvonimir Karavidović nas je doveo u vodstvo kada je neobranjivo i precizno poslao loptu iza leđa domaćeg vratara. Ovaj pogodak nam je donio neku sigurnost i samo je bilo pitanje kad ćemo postići još koji, a on se desio vrlo brzo i to preko Karla Kokanovića koji isto kao i Zvonimir neobranjivo pogađa za sigurnu prednost. Do kraja utakmice imali smo još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mjenjao. Čestitamo našim dečima i zahvaljujemo se domaćinu na fer i korektnoj utakmici na kojoj nismo vidjeli ni jednu javnu opomenu.

NK GUNDINCI: Luka Ličanin, Nikola Tukara, Robert Kokanović, Franjo Dominković, Dario Stažić, Maks Gagulić(c), Matej Knežević, Ivan Dominković,Mladen Tukara, Zvonimir Karavidović, Karlo Kokanović;   još su igrali: Nikola Kadić, Stjepan Markotić, Igor Barić, Marin Špionjak, Marko Tukara