1LINEUP111493728567411

U nedjelju smo u 21.kolo I ŽNL ugostili ekipu Zadrugara iz Oprisavaca i u jednoj odličnoj utakmici u kojoj smo vidjeli dosta prilika, ali smo na koncu dozivjeli poraz rezultatom od 2:1. Utakmica dosta dinamična i trkački kvalitetna u kojoj je ekipa Zadrugara u prvom djelu za nijansu prikazala kvalitetniju utakmicu gdje su i preko Krešimira Trepšića i poveli da bi im samo nekoliko minuta kasnije sudac opravdano dosudio kazneni udarac ali smo mi na golu imali odličnog Luku Ličanina koju maestralno brani udarac s bijele točke i ostavlja nas u utakmici. Vrijedno je izdvojiti odličnu formu našeg vratara koji već nekoliko utakmica briljira među vratnicama. U 31.minuti dolazimo do poravnavanja rezultata preko Mateja Kneževića koji je jednu loptu šutirao s nekih 18m ali istu dira gostujući igrač i vara svog vratara. Imali su gosti još jednu izglednu priliku ali opet se iskazao naš vratar. U drug dio ulazimo angažiranije s ciljom osvajanja tri boda i već na samom početku Matej Knežević pogađa prećku. Imali smo još nekoliko prilika u kojima se nismo bas iskazali, ali najbolju je imao Zvonimir Karavidović u 78. minuti kada je izašao sam na vratara koji je uz pomoć svoje bravurozne obrane i prećke ostavio utakmicu u neizvjesnosti. Samo minutu nakon ove prilike desio se i veliki previd glavnog suca utakmice koji je direktno utjecao i na konačni rezultat. Naime sudac je na nekid 20m od gola svirao inderektan udarac zbog viskoko dignute noge i visoko dignutom rukom dao svima do znanja da se iz istog direktno ne smije postignuti pogodak, a što je vidio i drugi pomoćni sudac a i svi akteri ove utakmice.Gostujući igrač direktno bez dodira drugog igrača,živog zida ili vratara postiže pogodak a glavni sudac bez ikakve pomoći drugog pomoćnog pokazuje na centar i radi kardinalu grešku koja direktno utječe i na konačni rezultat i pobjednika ove utakmice. Nakon ovog pogotka igra se raspada i nekim suludim ubačajima i pokušajima želimo doći do poravnavanja rezultata ali se ekipa Zadrugara odlično brani i otklanja svaku opasnost pred svojim vratima. Na kraju ne zelimo umanjiti ovu pobjedu odlične ekipe Zadrugara tako da ne želimo podnositi nikakvu žalbu s kojom bi po članku 77. imali pravo na poništenje utakmice i odigravanje iste zbog ne primjene PNI i direktnog utjecaja na konačni rezultat (slika članka 77. niže u tekstu). Zbog dobrih odnosa sa ekipom Zadrugara smatramo da oni nisu imali nikakav utjecaj na ovu odluku i ne zaslužuju ponovno odigravanje iste, a i sam sudac da nije imao namjere pogriješiti ali je uz pomoć drugog pomoćnog mogao promjeniti svoju odluku i ispraviti istu što se nije dogodilo. U nastavku Vam donosimo i izjavu delegata utakmice o samoj utakmi i spornom detalju iz 79.minute.

Utakmica je bila dobra, gost je bio bolji u prvom dijelu utakmice. Kod 1:0 su imali penal no golman je obranio, imali 2 izgledne šanse pa smo mi izjednačili da bi u drugom poluvremenu mi imali nekoliko odličnih šansi, pogodili 2 prečke, ali gost je zabio za pobjedu iz indirekta neregularan gol. Ipak čestitamo gostima na pobjedi, a za nas je zabio Knežević – rekao je trener Irfan Islami za portal sportalo.hr

1image-0-02-05-3855ed97f528b02442f002c2017ffbf05e5ef9df300a6553781b030a4a83ca3a-V