1111IMG 20170827 184603

Jučer su seniori nogometnog kluba Gundinci u sklopu 2.kola prve županijske nogometne lige gostovali u Bukovlju kod uvijeg nezgodne i iskusne ekipe Slavonca i na koncu smo poraženi minimalnim rezultatom od 2:1. Sama utakmica je protekla dosta usporeno od obadvije ekipe, a razlog tome je sigurno jako sparno vrijeme i dosta loš teren koji nije dozvoljavao niti jednoj ekipi da uspije tokom cijele utakmice stvoriti neku izglednu izrađenu priliku. Sigurno da je u glavama naših igrača još bila ona prošla utakmica na ovom terenu u kojoj smo doživjeli katastrofalan poraz od 8:1 i dosta vremena nam je trebalo da pustimo kočnicu i da se oslobodimo tog tereta. Prvi pola sata domaćin je igrano bolje na sredini terena ali nisu uspjeli konkretnije ugroziti našeg vratar a što ide i velikom zaslugom obrambenog djela ekipe koji je jučer veći dio utakmice bio na visokoj razini i na koncu su uspjeli zadržati i najboljeg strijelca prošlogodišnjeg prvenstva Sremca. Ono što nije uspjevalo domaćinu a to je lopta iza leđa vratara Ličanina uspjelo je našoj ekipi koja je autogolom poklonila vodstvo Slavoncu. U drugom djelu domaćin je polako posustao ali su opet nakoj jednog ubačaja Martića sa strane ostali sami pred našim vratima i Jovanovcu nije bilo teško poslati loptu iza leđa nemoćnog vratara Ličanina. U 75. minuti Zvonimir Karavidović je iz slobodnog udarca smanjio rezultat na 2:1, što je uvelo malu nervozu u domaću ekipu koji su do toga pogotka diktirali tempo . Pred sam kraj utakmice točnije u 89.minuti desila se i jedna sumnjiva situacija u kojoj je Stjepan Markotić izašao sam pred vratara domaće ekipe i lopom ga prebacio i posalo loptu iza njegovih leđa ali drugi pomoći (iz publike) podigao je zastavicu i glavnom sucu nije preostalo ništa nego svirati zaleđe koje po našoj procjeni nije postojalo.Na kraju moramo naglasiti da ova situacija ne umanjava zasluženu pobjedu domaće ekipe koji su većinu susreta diktirali tempo.

Autogolom i pogotkom Jovanovca slavili smo protiv Gundinaca. Vodili smo 2:0 petnestak minuta pred kraj dobili gol pa je malo bilo panike, ali spasili smo pobjedu – čuli smo od trenera Slavonca Marija Petrovića

Domaćin korektan, nemam zamjerki no igralište je katastrofalno, igrao sam svagdje, ali ovako šta nisam u prvoj ŽNL vidio nikada. Jedina zamjerka ide savezu što ne može osigurati tri suca. Čestitke domaćinu na pobjedi no poništio nam je čisti gol na intervenciju pomoćnog suca kojega je odredio domaćin. Znam da ima problema i da nedostaje sudaca no za prvu ŽNL bi trebalo biti osigurano da sude tri suca. Pogodak je poništen u 89.minuti, direktno je utjecalo na rezultat. Domaćin izuzetno korektan, više je izgledala kao prijateljska utakmica nego prvenstvena. Mi se borimo dalje i ne odustajemo. Okrećemo se domaćoj utakmici protiv Sikirevaca i ništa nas drugo osim pobjede na zanima – razočaran je bio trener Gundinaca Perica Bijeljić