1dinamo111

Danas je u Gundincima po kišnom vremenu pred oko cca 250 gledatelja odigrano treće kolo kvalifikacija za popunu I ŽNL Brodsko posavske županije, a utakmica je završila pobjedom domaće ekipe nad gostima iz Godinjaka rezultatom 4:2. Pošto je sama utakmica bila bez nekog rezultatskog značenja gledatelji su mogli uživati u otvorenoj i korektnoj utakmici. Gosti iz Godinjaka nešto su se bolje snašli na samom početku i iskoristili svoje iskustvo i u nekoliko navrata nam se opasno približili golu.Polako smo se pribrali i vrlo brzo odgovorili i to već u 8. minuti kada je Mladen Tukara primio jednu loptu na našoj polovici i slalomom prošao kroz gostujuću veznu liniju i lijepo uposlio Maksa Gagulića, a Maks je preciznim šutom s ruba šesnajest metara pogodio sam kut nemoćnog vratara gostiju. Nismo dugo čekali na još jedan pogodak u mreži Dinama, a ovaj puta glavni akter je bio Robert Kokanović koji je s nekih 20 metara jakim i preciznim udarcem povisio na 2:0. Nakon ovog pogotka malo se opuštamo i gosti u 18. minuti preko Ivana Maroševića kojem nije bilo teško s nekih 5 metara skrenuti loptu iza leđa vratara Ličanina smanjuju na 2:1.Nakon ovog pogotka gosti  još više pritišću našu obranu i u razmaku od 20 minuta stvaraju nekoliko prilika ali ne uspjevaju poravnati rezultat.Njihov trud se isplatio pred sam kraj prvog poluvremena kada su iskoristili neopreznost naše obrane i Josipu Sabljaku koji je sa strane izašao sam na vratara nije bilo teško pospremiti loptu u mrežu za poravnanje rezultata. S ovim rezultatom se otišlo na zasluženi odmor.Početkom drugog djela kiša je još jače počela padati i kao da nas je probudila i od samog početka smo ušli bolje u drugi dio utakmice i s razlogom zagospodarili sredinom terena. U velikoj želji za pobjedom ostavili smo prostora i gostima koji su dva puta zaprijetili u drugom djelu i oba puta pogodili prećku.Gotovo skoro cijelo drugo poluvrijeme smo stvarali šanse i pritiskali goste i trud nam se isplatio u 74.minuti kada je Mladen Tukara sam prošao nekoliko igrača i opet s nekih 25 metara precizno pogađa sam donji kut opet nemoćnog vratara Safara. U 79. minuti vidjeli smo još jednu lijepu akciju Mladena Tukare kada je još jednom nanizao nekoliko igrača i ušao u kazneni prostor a tamo ga neoprezno obrambeni igrač povlači za dres i danas odlični sudac Jozić pokazuje na najstrožu kaznu. Siguran realizator je bio Zvonimir Karavidović koji postavlja i konačni rezultat utakmice. Kad se sve zbroji tokom 90 mnuta zaslužena pobjeda domaće ekipe.Čestitamo našim gostima na fer i korektnoj utakmici i na sportskom nadigravanju u kojem su najviše uživali danas mnogobrojni gledatelji koji su po ovako ružnom vremenu posjetili nogometno igralište "Jelas".

NK GUNDINCI: Luka Ličanin, Drago Tukara, Franjo Dominković, Leonardo Ličanin, Ivica Knežević, Maks Gagulić, Matej Knežević, Mato Kokanović, Mladen Tukara, Zvonimir Karavidović, Robert Kokanović; još su igrali: Vinko Knežević, Nenad Varzić, Ivan Dominković, Nikola Tukara