1ruscica11

Jučer smo u sklopu prvog kola I ŽNL igrali svoju premijernu utakmicu u najkvalitetnijem rangu županijskog nogometa. Ova utakmica je bila od velikog značaja za naš "mladi" klub koji je osnovan ne tako davne 2009. godine i u samo 6 godina koliko se natječemo u službenim utakmicama došli smo do ovog najelitnijeg ranga u županiji. Za premijernu utakmicu imali smo ekipu Posavca iz Ruščice koji je već nekoliko godina stabilan prvoligaš. Sama utakmica je bila prava prvenstvena u kojoj smo preko Mladena Tukare poveli već u 6.minuti kada smo iskoristili neopreznost gostujuće ekipe i brzim izvođenjem slobodnog udarca gurnuli smo Mladena u priliku koju igrač njegovog znanja ne promašuje. Treba napomenuti da smo ovu utakmicu igrali bez čak 7 standardnih igrača i da smo imali dva debitanta u početnom sastavu Nikolu Tukaru i Stjepana Markotića, a silom prilika i nedostatkom dosta igrača naš vratar Marko Tukara završio je od prve minute u samom vrhu napada. Gosti su izjednačili u 24.minuti preko Maria Bošnjaka kojeg je Marko Tukara u želji da ispuca loptu iz svog šesnajesterca napucao u prsa i lopta se od Maria odbija u prećku i uz puno sreće prelazi gol liniju. Imali smo na kraju tri velike prilike ali prećka i jučer dobar vratar gostiju Džabić nisu nam dali da na poluvrijeme odemo s golom prednosti. Gosti su u drugom djelu malo pali s snagom i mi smo zavladali sredinom terena ali sve se odvijalo do njihovog šesnajesterca i nismo uspjeli u drugom djelu opasnije zaprijetiti gostujućim vratima. Treba na kraju biti zadovoljan ovim rezultatom jer su gosti u zadnjih 5 minuta imali nekoliko lijepih prilika i možemo zaključiti da ovaj rezultat na kraju može zadovoljiti obadvije ekipe. Mi smo većinu djela utakmice imali loptu više u nogama i možda smo u tom segmentu bili bolji takmac ali nismo naše ideje uspjeli realizirati u neke ozbiljnije šanse, a pogotovo u drugom djelu. Čestitamo ekipi Posavca na fer i korektnoj utakmici, a našim dečkima želimo puno sreće u daljnjem djelu prvenstva jer moramo biti pošteni i dalje se "igrati" nogometa.

NK GUNDINCI: Luka Ličanin, Marin Špionjak, Vinko Knežević, Nikola Tukara, Ivica Knežević, Maks Gagulić, Stjepan Markotić, Dario Markovinović, Mladen Tukara,  Matej Knežević, Marko Tukara