144

Jučer smo u sklopu 7.kola I ŽNL Brodsko-posavske županije ostvarili važnu pobjedu nad gostima iz Gornje Vrbe rezultatom 2:1, a koja nas je dovela na drugu poziciju na tablici. U samu utakmicu nismo ušni najbolje, a najviše zasluge u tome svemu ima što smo ju nekako olako shvatili zbog velikog broja izostanaka u gostujućoj ekipi, a svi znamo koliko su teške utakmice koje se "dobiju" prije početka utakmice. Dominirali smo skoro cijelu utakmicu ali u završnicama smo bili dosta nervozni pa smo pretežno napucavali gostujuće igrače u njihovom šesnajestercu. Gosti su se u ovoj utakmici pretežno orjentirali na obranu i dosta su bili zgusnuti pa nam nije lako bilo probiti zadnju liniju. Kada smo i uspjeli doći do šuteva kao u 17. i 33. minuti ili nam je gostujuće vratar odlično obranio ili su gostujući igrači izbijali loptu sa same gol linije.Početkom drugog djela nastavljamo s napadima ali ekipa Omladinca iako dosta mlada organizirano se branila i nije nam dopuštala da ozbiljnije zaprijetimo njihovom vrataru. Pritisak se isplatio u 63.minuti kada Robert Kokanović koristi jednu obranu vratara i glavom šalje loptu u mrežu za 1:0. Kada smo trebali iskoristiti mali pad gostiju mi pravimo grešku u 71. minuti i jedna bezopasna lopta pogađa Leonarda Ličanina u ruku i sudac opravdano pokazuje na najstrožu kaznu, a siguran realizator za 1:1 je bio Andrej Krajinović. Nije dugo trajala radost gostiju i već u 75.minuti gosti ruše u svom kaznenom prostoru Stjepana Markotića i opet opravdano sudac Cindrić pokazuje na najstrožu kaznu koju je sigurno i precizno za naše vodstvo pretvorio Zvonimir Karavidović.Do kraja utakmice pretežno smo gledali borbu na sredini terena, ali treba spomenuti i veliku šansu za gostujuću devetku kada je izašao sam na vratara Tukaru ali je bio neprecizan.Vrijedno je spomena i to da smo na ovoj utakmici od 22 igrača u terenu imali čak 15 mlađih od 22 godine (8 domaći i 7 gosti) što je pravi pokazatelj u kojem smijeru treba ići današnji nogomet, a rezultat svega toga je utakmica bez teže prekršaja iako je cijelo drugo poluvrijeme padala kiša i utakmica sa samo jednim žutim kartonom u koju se uklopio isto tako mladi sudac Cindrić koji je vrlo dobro vodio cijelu utakmicu i možemo konstatirat da je u ovoj utakmici pobjedila mladost. Ovom četvrtom uzastopnom pobjedom smo stigli na drugu poziciju s 4 boda zaostatka i utakmicom manje za vodećim Sikirevcima.

Teška utakmica u kojoj smo dominirali čitav susret.  Gosti su se dobro branili i očuvali nulu do poluvremena. U drugom dijelu Kokanović zabija za naše vodstvo da bi gosti izjednačili iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca. Na kraju smo mi zabili pobjedonosni pogodak također iz kaznenog udarca. Znao sam da će biti teška utakmica jer im je dosta igrača nedostajalo pa su ovi koji su igrali odigrali vrlo motivirano. Psihološki teška utakmica u kojoj su nam bodovi bili jako bitni. Čestitke gostima na fer i korektnoj igri, a mojim igračima na borbenosti i zalaganju – rekao je trener Irfan Islami za sportalo.hr

Konsolidirali smo se nakon što nam je pet, šest igrača suspendirano pa smo u ovu utakmicu ušli s većinom juniora. Djeca su se dobro držala i pogotkom Krajnovića držali smo bod do pred kraj susreta kada domaćin zabija iz kaznenog udarca. Dečki su se borili i trudili pa moram biti na kraju zadovoljan – komentirao je trener Omladinca Ilija Aračić