Nogometni klub Gundinci može se pohvaliti da je od svog osnutka 2009.g pa sve do sada uvijek bio u samom vrhu svojih liga.Vrijedno je i proći sve lige do sad u kojima su seniori nogometnog kluba Gundinci uvijek igrali jednu od značajnilijh uloga u samom prvenstvu. Prvu natjecateljsku sezonu 2010/11. seniori završavaju na drugoj poziciji s osvojenih 41 bodom.Već sljedeće sezone ekipa predvodjena trenerom i igračem Markovinovićem uvjerljivo osvaja III.ŽNL-Istok i s 68 bodova i 10 više iza prvog pratitelja uvjerljivo ostvaruje ulazak u viši rang natjecanja. Vrijedno je spomena da tu pobjedničku sezonu seniori završavaju s 22 pobjede i s samo dva nerješena rezultata.Prvu natjecateljsku sezonu u drugoligaškom društu seniori završavaju na 5. do sada najlošijem mjestu u svim županiskim ligama i to s osvojenih 41 bodom.Prošle natjecateljske 2013/2014 godine seniori ostvaruju do sada svoj najbolji rezultat u drugoj ligi i iza Rakete i Omladinca zauzimaju treću poziciju s osvojenih 48 bodova.Uzlaznom putanjom u svim dosadan odigranim nogometnim sezonama i ova 2014/2015 se i mogla očekivati ovako uspješnom.Rad svih selekcija u ovoj sezoni je došao na naplatu.

Seniori nisu uspjeli obranit titulu jesenskog prvaka

1seniori

Dolaskom nekoliko pojačanja i vraćanjem trenera Markovinovića nogometni klub Gundinci pun samopouzdanja i s velikim ambicijama ulazi u ovu natjecateljsku sezonu. Početak nije bio kakav smo svi zamisljali i već prvo kolo doživljavamo poraz na domaćem terenu od Dilja.Nakon ovog poraza sljedi još jedan šok, a to je odlazak trenera Markovinovića na rad u inozemstvo i tako da seniore a i sve selekcije od 5. kola preuzima Igor Toth koji ih i dovodi do samog vrha i osvajanja jesenskog djela II.ŽNL s samo jednim već spomenutim porazom i jednim nerješenim rezultatom u gostima kod NK Sikirevaca.Al tu ne staju problemi i trener Toth dobija ponudu drugog kluba i napusta u zimskoj stanci nogometni klub Gundinci. Ekspresnom intervencijom uprave za novog trenera svih selekcija imenuje Irfana Islamija. Odlascima nekoliko igrača u drugi dio ulazimo dosta slabiji ali se grčevitom borbom odupiremo pratiteljima sve do derbia s Sikirevcima od kojih gubimo na domaćem terenu i tako im prepuštamo vodeću poziciju koju oni nisu ispuštali do samog kraja.Kad se sve zboriji i oduzme možemo zaključiti da je ova sezona možda mogla i bolje završit al trebamo bit realni i biti zadovoljni s ovom pozicijom.Jedna od najmladjih ekipa u ligi i možda jedina ekipa u kojoj igraju samo domaći dečki ima pravo na kiks, a gubitak jesenskog prvaka i je jedan veliki kiks.Najbolji strijelac u ovoj sezoni je Zvonimir Karavidović s 26 postignuta pogotka, a prate ga Karlo Kokanović s 17 i Mladen Tukara(napustio klub na polusezoni) s 14 pogodaka.

Juniori dominatno osvojili I.ŽNL-Istok

1juniori

Lijepu priču su do kraja ispisali juniori nogometnog kluba Gundinci.Krenuli su visokom pobjedom od 7:0 na gostujućem terenu u Čajkovcima a završili s nerješenim rezultatom 3:3 u zadnjem kolu u Oprisavcima. S 17 pobjeda i samo jednim nerješenim rezultatom juniori su zasluženo postali najbolji u svojoj konkurenciji u svim prvim županiskim nogometnim ligama.Najbolji strijelac juniora je Marko Tukara s 16 postignutih pogodaka, a prate ga Robert Kokanović s 14 i Željko Užarević s 9 postignutih pogodaka.

Pioniri s najboljim rezultatom u proljetnom djelu nisu uspjeli otići do kraja

1pioniri

Usprkos činjenici da su pioniri u proljetnom djelu ostvarili najbolji rezultat od svih ekipa nisu uspjeli nadoknadit jesenski kiks i ugroziti prvu poziciju.Nakon lošijeg jesenskog djela pioniri su proljetni dio završili s samo jednim porazom i s jednim nerješenim rezultatom.Ovako lošiji ulazak u sezonu možemo prepisati i tome da je nekolicina pionira morala igrati za juniore, a možemo biti sigurni da bi s njihovom kvalitetom opasno priprjetili vodećim Sikirevcima koje smo u proljetnom djelu na njihovom terenu dobili s 2:0.Poneseni ovim rezultatom od pionira se očekuje da kao i juniori napadnu najvišu stepenicu. Najbolji strijelac kod pionira je Ilija Tukara s 13 pogodaka, a prate ga Stjepan Markotić i Domagoj Užarević s po 5 postignutih pogodaka.

Kad pogledamo kvalitetu i rad moramo biti realni i reći da ove sezone očekujemo još bolji plasman svih selekcija